Pompy ciepła - Częstochowa

Pompa ciepła to urządzenie, które w prosty i nieskomplikowany sposób, pobiera niewielką ilość energii elektrycznej i produkuje nam energię cieplną, która ogrzewa nasze budynki. Dodatkowo instalacja pompy ciepła ogrzewa nam ciepłą wodę użytkową. Co ważne pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, więc nie musimy poświęcać czasu na jej obsługę, aby w naszym domu było zawsze ciepło.

rzut

Jak działają pompy ciepła?

Co wchodzi w skład instalacji pomp ciepła?

Instalacja pompy ciepła składa się z następujących elementów:

  • Jednostka zewnętrzna,
  • Jednostka wewnętrzna,
  • Bufor CO,
  • Zasobnik CWU,
  • Automatyka,
  • System sterowania.

Po jakim czasie zwróci się instalacja pompy ciepła?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Czas zwrotu uzależniony jest od wielu czynników tj. zapotrzebowanie budynku na ciepło, wydajność pompy ciepła, rodzaju systemu grzewczego, rodzaju dolnego źródła, a także temperatury zewnętrznej.

Czy pompa ciepła jest tania w eksploatacji?

Oczywiście, że tak. Pompa ciepła to urządzenie, które zajmuje się transportem ciepła. Wynika z tego, że nie musi go wytwarzać, przez co inwerter ponosi jedynie koszty cen prądu, dzięki któremu dochodzi do przesłania ciepła z wody, powietrza bądź gruntu.

Jaki wybrać typ pompy ciepła?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje pomp ciepła. Dobierane są one na podstawie potrzeb danego gospodarstwa. Bierze się przy tym pod uwagę czynniki tj.: powierzchnia obiektu, ilość osób w gospodarstwie domowym, ogrzewanie domu bądź wody.

Jak wykorzystać pompę ciepła?

Pompa ciepła może być wykorzystywana w różnoraki sposób. Przede wszystkim wykorzystujemy ją do ogrzewania naszego domu. Może ona również zapewnić nam ciepłą wodę użytkową, a także wspomagać ogrzewanie basenu. Pompa ciepła najlepiej sprawdzi się w systemie niskotemperaturowym, czyli takim, który wykorzystywany jest w ogrzewaniu podłogowym. W takim przypadku jesteśmy w stanie wykorzystać cały potencjał naszej instalacji pompy ciepła.