Kiedy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne dla firmy?

Kiedy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne dla firmy?

Beacon Odnawialne źródła energii to coraz bardziej popularny obszar w ramach którego ludzie dokonują inwestycji. Dynamiczny rozwój sektora fotowoltaicznego notuje się w Polsce zarówno na szczeblu krajowym, jak i na pułapie gospodarstw domowych. Europejski trend daje szansę przechodzenia na zieloną energię firmom, które w coraz chętniej dostrzegają wiele nowych możliwości rozwoju własnych strategii biznesowych. Zadając pytanie: Czy fotowoltaika się opłaca lub ile kosztuje fotowoltaika dla firmy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ finalny koszt fotowoltaiki zależy od bardzo dużej ilości czynników.

http://diy-leds.fr/0808.php Niewątpliwie dla biznesmenów i ich przedsiębiorstw liczą się przede wszystkim precyzyjne kalkulacje. Tym samym jeżeli kalkulator fotowoltaiczny wskazuje duże korzyści konkretnego programu, to dostaje zielone światło. Zatem, kiedy konkretnie warto zainwestować w panele fotowoltaiczne dla firmy?

luckily  

Instalacja fotowoltaiczna – świetny sposób na zachowanie konkurencyjności i niezależności przedsiębiorstwa

Wraz z połową 2021 rok koszty energii elektrycznej zdecydowanie zaczęły szybować do góry. Zasadniczy wpływ na taki stan rzeczy miała zmiana przepisów. No bo przecież opłata mocowa a fotowoltaika to obecnie bardzo zbieżne zjawiska. Głównym celem opłaty mocowej jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa energetycznego  poprzez skuteczne utrzymanie dość elastycznych rezerw prądu przez wszystkich dystrybutorów.

Z kolei w przypadku przedsiębiorstwa taka opłata mocowa pobierana jest głównie w godzinach największego zapotrzebowania energetycznego. Z kolei jej wysokość zależy głównie od ilości prądu jaki został pobrany z sieci. Co to w praktyce oznacza? Głównie to, że dla średniej firmy przekłada się to na stosunkowo duże powiększenie rachunków, nawet do kilkudziesięciu procent rocznie. W konsekwencji taki wzrost cen energii prowadzi do zwiększenia kosztów przedsiębiorstwa i obniżenia zysków.

 

Czy fotowoltaika to rozwiązanie? 

Zdecydowanie! Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie, a zarazem praktyczny sposób na zmniejszenie kosztów związanych z energią, a jednocześnie znaczne zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa. Tym samym montaż paneli fotowoltaicznych skutecznie pozwala zmniejszyć koszty! Ponadto takie rozwiązanie pozwala na całkowite uniezależnienie się przedsiębiorstwa od ewentualnych podwyżek cen prądu. 

 

Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku?

Ulga na fotowoltaikę możliwa jest przede wszystkim w momencie, kiedy inwestycja zostanie zakończona przed upływem trzech lat od roku, w którym został poniesiony wydatek. Wybierając najlepsze panele fotowoltaiczne, jednocześnie korzystając z takich narzędzi jak fotowoltaika kalkulator powierzchni oraz dokładne oszacowanie potrzebnej mocy, większość firm może oszczędzać, nawet 90% w skali całego roku.

 

Panele fotowoltaiczne to  budowanie pozytywnego wizerunku firmy

Oszczędności jakie może wygenerować każda firma, która przechodzi z konwencjonalnych na odnawialne źródła energii tj. fotowoltaika, są naprawdę pokaźnych rozmiarów. Jednak to nie wszystko, ponieważ poza ekonomią, bardzo dużo zyskuje także renoma przedsiębiorstwa. Niewątpliwie zastosowanie zielonej energii w firmie to ukłon w stronę proekologicznych klientów, a tym samym promowanie zielonej energii, która współcześnie jest coraz mocniej zakorzeniona w świadomości ludzi.

Z całą pewnością można stwierdzić, że inwestycje, które są realizowane w oparciu o OZE bezpośrednio wpływają na to jak postrzegana jest firma. Budowa zielonego wizerunku pomaga nie tylko w zawieraniu lepszych kontraktów, ale również pozwala na długoterminową stabilizację firmy na silnie konkurencyjnym rynku. Zatem obecnie każdy moment będzie dobry na inwestycję w panele fotowoltaiczne