panele 12kw

Fotowoltaika dla Twojej firmy

Panele słoneczne są rozwiązaniem uniwersalnym, które pozwala na produkcję energii elektrycznej nie tylko w domu, ale również w przedsiębiorstwach. W ramach współpracy z nami uzyskasz kompleksowe wsparcie w realizacji inwestycji w instalację fotowoltaiczną na każdym jej etapie. Fotowoltaika dla firm jest efektywnym źródłem darmowego prądu, gwarantując możliwość bezobsługowej i przyjaznej dla środowiska produkcji energii wprost z promieni słonecznych.

Zajmujemy się fotowoltaiką dla firm od A do Z, gwarantując profesjonalną pomoc na każdym etapie inwestycji. Nasze usługi obejmują nie tylko prace projektowe i montażowe, ale również pomoc we wnioskowaniu o dotacje i dofinansowania przysługujące podmiotom, które wykorzystują panele fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej.

Wyceń swoją instalację

rzut

Redukcja kosztów

Jeżeli chcesz oszczędzić na rachunkach za prąd w swoim przedsiębiorstwie poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej, skontaktuj się z nami. Zaprojektujemy i przeprowadzimy niezbędne działania i prace, dzięki którym w krótkim czasie wyposażymy budynek Twojej firmy w wysokiej jakości instalację fotowoltaiczną.

System rozliczeń

Energia pozyskana przez instalację fotowoltaiczną może być wykorzystywana na bieżąco. W razie nadprodukcji w ramach wypracowanych nadwyżek jest oddawana do sieci lub magazynowana, co zależy od rodzaju zamontowanego systemu. Przekłada się to na obniżkę rachunków za prąd i zapewnia dostęp do czystej, przyjaznej dla środowiska, ekologicznej energii. Co równie istotne, instalacja solarna działa nie tylko w słoneczne dni – prąd jest wytwarzany również w przypadku zachmurzenia.

Koszt budowy instalacji

Inwestycje mają to do siebie, że przynoszą zysk, ale wymagają włożenia kapitału na starcie – nie inaczej jest z fotowoltaiką dla firm, która wiąże się z pewnymi nakładami finansowymi. Jak dużymi? Wysokość kosztów zależy przede wszystkim od poniższych zmiennych.

  • Moc systemu. To, jak dużą instalację fotowoltaiczną się planuje, w największym stopniu decyduje o cenie. Wraz ze wzrostem mocy rośnie także koszt inwestycji. Aby określić niezbędną wielkość systemu, bierze się pod uwagę zużycie energii – im większe, tym większą moc powinna osiągać instalacja.
  • Powierzchnia montażu. Koszt budowy może się różnić w zależności od rodzaju i konstrukcji dachu, a najwyższą wartość osiąga w przypadku instalacji na gruncie.
  • Rodzaj i jakość systemu. Fotowoltaika dla firm może bazować na różnych panelach i inwerterach, których typ i wykonanie wpływają na koszt instalacji.
  • Typ instalacji. Standardowe i zdecydowanie najpopularniejsze systemy on-grid polegające na podłączeniu do sieci są tańsze, ale nie gwarantują niezależności od dostawcy prądu, podczas gdy instalacje typu off-grid umożliwiają magazynowanie energii słonecznej i działają w sposób autonomiczny, lecz są droższe.

 

Poniżej orientacyjne ceny fotowoltaiki dla firmy w zależności od mocy instalacji (dla systemów on-grid).

moc  cena (w tys. zł)
30 90-99
40 120-130
50 150-170

Aby uzyskać szczegółową kalkulację, skorzystaj z dostępnej na naszej stronie szybkiej wyceny lub skontaktuj się z nami mailowo bądź telefonicznie.

rzut

Czy firmie przysługuje dofinansowanie?

Prowadząc przyjazną środowisku politykę wsparcia dla inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE), do których zalicza się fotowoltaika dla firm, rząd stosuje różnego rodzaju zachęty finansowe. Są one dostępne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych i za pośrednictwem programów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Więcej szczegółów na temat aktualnego wsparcia można uzyskać w lokalnych oddziałach wymienionych instytucji.

Inną korzyścią z inwestycji w fotowoltaikę dla firmy jest możliwość odsprzedaży nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej. W takiej sytuacji przedsiębiorstwo wystawia fakturę operatorowi sieci, który ma obowiązek opłacenia jej w formie bezgotówkowej, bezpośrednio na rachunek bankowy. To niewątpliwa zachęca dla biznesu do wytwarzania energii elektrycznej z paneli słonecznych.

Co Twoja firma zyska dzięki fotowoltaice?

Jakie są najważniejsze korzyści z fotowoltaiki dla firmy? Oto one:

Niższe rachunki za prąd

Stosowanie paneli fotowoltaicznych pozwala na redukcję kosztów energii elektrycznej nawet o 80-90%. W przypadku przedsiębiorstw kwestia finansowa jest szczególnie istotna, bo nawet niewielkie oszczędności w kosztach stałych, a do takich należą rachunki za prąd, mogą poprawić konkurencyjność na rynku.

Budowa pozytywnego wizerunku

Podmioty, które inwestują w przyjazne środowisku rozwiązania i technologie, mogą wykorzystać ten fakt z myślą o działaniach PR. Ekologia jest obecnie ważnym elementem strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, która kształtuje pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Atrakcyjny design

Nowoczesne panele słoneczne zamontowane na dachu budynku prezentują się bardzo interesująco pod względem estetycznym, wzbogacając nieruchomość wizualnie.

Zabezpieczenie przed wzrostami cen energii

Zgodnie z przewidywaniami, w najbliższych latach rachunki za prąd nie przestaną rosnąć, dlatego warto inwestować w rozwiązania, które pozwalają się uchronić przed konsekwencjami droższej energii elektrycznej, a do takich zalicza się fotowoltaika dla firm.

Dla firm istnieje możliwość skorzystania z:

Atrakcyjne warunki finansowania

Odliczenie inwestycji od podatku

25 letnia gwarancja