Fotowoltaika w Twoim domu!

 

Podstawowym elementem naszej oferty jest fotowoltaika dla domu. Jeżeli zależy Ci na czystej i darmowej energii elektrycznej i chcesz obniżyć rachunki za prąd, odnawialne źródła energii, a do takich należą panele słoneczne, są doskonałym rozwiązaniem. Profesjonalne i kompleksowe wsparcie w realizacji inwestycji od wyboru urządzeń i technologii, poprzez projekt, skończywszy na montażu, uzyskasz we współpracy z naszą firmą.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów od obsługi klienta, projektantów i monterów, którzy tworzą zespół zdolny do realizacji instalacji fotowoltaicznej niezależnie od powierzchni i zapotrzebowania na energię elektryczną Twojego domu jednorodzinnego. Pomożemy Ci w określeniu mocy optymalnej dla Twojej nieruchomości i wyborze jak najlepszych podzespołów, które składają się na zintegrowany system produkujący prąd z promieni słonecznych.
Wyceń swoją instalację

Ekonomiczna energia słoneczna

Inwestując w fotowoltaikę dla domu, stajesz się jednocześnie producentem i konsumentem energii, czyli prosumentem. Instalacja typu on-grid jest podłączona do sieci energetycznej, do której wędruje wyprodukowany przez nią prąd. Ty, za każdy 1 kW przekazany do sieci możesz odebrać 0,7 kW w przypadku instalacji o mocy powyżej 10 kW lub 0,8 kW w przypadku instalacji poniżej 10 kW. Taki system pozwala na znaczące zredukowanie rachunków za prąd.

Podstawą działania instalacji fotowoltaicznych są panele składające się z ogniw krzemowych, które odpowiadają za absorpcję energii słonecznej. Jej parametry nie odpowiadają jednak sieciowym, dlatego konieczne staje się zastosowanie falownika (inwertera), którego zadanie polega na konwersji prądu stałego pozyskanego z promieni słonecznych w zmienny, co pozwala na wprowadzenie go do sieci. Bilans wyprodukowanej i oddanej przez panele fotowoltaiczne energii jest odnotowywany na bieżąco przez licznik dwukierunkowy.

rzut

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę dla domu?

Darmowy prąd ze słońca

Energia otrzymywana z promieni słonecznych jest całkowicie bezpłatna, czym różni się od coraz droższego prądu pozyskiwanego z sieci. Dzięki temu instalacja fotowoltaiczna znacząco obniża rachunki za elektryczność, bo nawet o 80-90% w porównaniu do ich wysokości sprzed montażu. Jeżeli teraz płacisz dużo za energię elektryczną, inwestycja w panele słoneczne zapewni Ci wymierne oszczędności.

Czysta i ekologiczna energia

Fotowoltaika dla domu zyskuje dużą popularność przede wszystkim z uwagi na korzyści ekonomiczne, ale dla wielu osób istotne znaczenie mają także kwestie ekologiczne. Prąd pozyskiwany z promieni słonecznych jest przyjazny środowisku, bo jego wytwarzanie nie wiąże się z wykorzystaniem paliw kopalnianych i nie ingeruje w naturę.

Nowoczesny design

Odpowiednio dobrana pod względem wizualnym, nowoczesna instalacja fotowoltaiczna prezentuje się atrakcyjnie i korzystnie wpływa na odbiór estetyczny domu jednorodzinnego oraz podnosi wartość nieruchomości.

Bezobsługowość

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych działań eksploatacyjnych. Po montażu pracuje w sposób automatyczny i nie trzeba o niej nawet pamiętać.

Trwałość

Zamawiając dobrą i odpowiednio wybraną instalację fotowoltaiczną, można mieć pewność, że z powodzeniem będzie służyła co najmniej przez kilkanaście lat. To inwestycja na dekady, która działa efektywnie długi czas po osiągnięciu zwrotu kosztów poniesionych na montaż i zakup urządzeń.

Gwarancja

Panele słoneczne wraz ze wszystkimi innymi podzespołami tworzącymi system są objęte gwarancją, która obowiązuje przez wiele lat, niekiedy nawet 20-30 lat.

Możliwość uzyskania dofinansowania

W ramach inwestycji w odnawialne źródła energii można otrzymać znaczne wsparcie finansowe dzięki programom dotowanym ze środków publicznych, co przekłada się na obniżenie kosztów zakupu i montażu instalacji.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ
KONSULTACJĘ Z NASZYM DORADCĄ!

  Jeśli wolisz
  zadzwoń do nas

  Koszty instalacji

  Na jakie wydatki trzeba się przygotować w związku z instalacją fotowoltaiczną? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytane, ponieważ koszt inwestycji zależy od jej specyfiki. Głównym czynnikiem, który wpływa na wysokość nakładów, które należy ponieść, jest moc paneli słonecznych – im ona wyższa, to więcej kosztuje fotowoltaika dla domu, ale też więcej prądu wytwarza. Z kolei moc systemu zależy od zapotrzebowania budynku na energię.

  Również typ i jakość paneli słonecznych kształtują cenę instalacji. Najpopularniejsze moduły polikrystaliczne są bowiem tańsze od wydajniejszych, ale droższych i zarazem efektywniejszych w działaniu ogniw monokrystalicznych. Kolejna kwestia to miejsce montażu – jeżeli odbywa się on na dachu domu jednorodzinnego, jest tańszy niż na gruncie. Cena różni się także w zależności od rodzaju pokrycia i kształtu zadaszenia.

  Dofinansowanie

  Jednym z aspektów, które decydują o popularności fotowoltaiki w domu jednorodzinnym, jest dostępność dofinansowań, dotacji i ulg na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki nim można znacząco zmniejszyć koszt inwestycji. Mowa o następujących programach i rozwiązaniach prawnych:

  • Mój Prąd – podstawowe źródło pozyskiwania dotacji na panele fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych, w ramach którego można starać się o 5000 zł bezzwrotnego i nieopodatkowanego dofinansowania instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp. Program „Mój Prąd” w pierwszej edycji został zasilony kwotą 1 mld.
  • Czyste Powietrze – program pozwalający na uzyskanie dotacji na termomodernizację budynku, obejmujący wymianę starego ogrzewania na paliwa kopalniane na nowy system pozyskiwania energii, na który może się składać m.in. fotowoltaika dla domu.
  • Ulga Termomodernizacyjna – pozwala na skorzystanie z ulg podatkowych z tytułu kosztów poniesionych na inwestycję w odnawialne źródła energii, w tym również w panele fotowoltaiczne.

  Jeżeli interesuje Cię fotowoltaika dla domu i poszukujesz specjalistów, którzy zajmą się jej wdrożeniem, skontaktuj się z nami. Każde zlecenie realizujemy w sposób indywidualny i gwarantujemy profesjonalną obsługę, krótkie terminy realizacji zleceń oraz konkurencyjne stawki.

  rzut

  Z nami uzyskasz dofinansowanie

  Dotacja Mój Prąd

  Program Czyste powietrze

  Ulga termodernizacyjna

  (zwrot 17%, 19%, 32% kosztów inwestycji)