Odnawialne źródła energii

Firma PASSIVE INSTAL specjalizuje się w doborze i montażu technologii pozwalających na pozyskanie i konwersję odnawialnych źródeł energii. W szczególności naszą domeną jest fotowoltaika. Jesteśmy cenionym i polecanym w villiers-sur-orge rencontre femme mariee Poznaniu i okolicach dystrybutorem ogniw słonecznych. Nasze zespoły doświadczonych monterów instalacyjnych pracują tylko na certyfikowanych panelach i podzespołach PV takich światowych producentów jak: Solar Edge, Longi Solar, Sharp, Hewalex, Keno czy Jinko Solar. W zakresie naszych usług znajduje się także pomoc w otrzymaniu dotacji z publicznych programów pomocowych na dofinansowanie instalacji.

Zaoszczędź dzięki fotowoltaice

Podstawową zaletą fotowoltaiki są wymierne oszczędności dla:

 • gospodarstw domowych
 • przedsiębiorstw handlowych oraz przemysłowych,
 • przedsiębiorstw rolnych

Stosowanie paneli fotowoltaicznych pozwala bowiem na redukcję kosztów energii elektrycznej rzędu 80-90% dotychczasowej kwoty rachunków za prąd. W przypadku konsumentów – instalacje słoneczne pozwolą na poprawę salda budżetu domowego, natomiast firmy – poprzez obniżkę wysokości kosztów stałych zwiększą w ten sposób poziom zyskowności, rentowności i w rezultacie ich kondycja finansowo-ekonomiczna na tle konkurentów korzystających z tradycyjnych źródeł energetycznych będzie korzystniejsza.

Oprócz tych kwestii ogniwa solarne dają użytkownikowi uniezależnienie się od stale rosnących taryf operatorów i zewnętrznych dostawców prądu. W rezultacie dzięki fotowoltaice mieszkańcy Poznania  i okolic zyskują nie tylko realne oszczędności finansowe, ale również poprawie ulega ich bezpieczeństwo energetyczne.

rzut

Korzyści dla użytkownika fotowoltaiki

Z montażu naszych instalacji fotowoltaicznej płyną same korzyści, a są to m.in.:

 • dostęp do nieograniczonych zasobów zielonego paliwa w postaci promieniowania słonecznego,
 • możliwość pokrycia dziennego zapotrzebowania na prąd,
 • niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej,
 • wzrost wartości nieruchomości,
 • pozytywny wpływ na lokalny ekosystem (brak generowania odpadów i emisji szkodliwych substancji do powietrza),
 • szybki montaż i profesjonalna obsługa serwisowa,
 • wysoka niezawodność i wydajność ogniw solarnych.

Naszym klientom w Poznaniu i okolicach udzielamy także fachowej pomocy w zakresie pozyskiwania środków finansowych na zakup fotowoltaiki.

Nasza oferta

Fotowoltaika

Czytaj więcej

Dla domu

Czytaj więcej

Dla firmy

Czytaj więcej

Dla rolnika

Czytaj więcej

Kolektory słoneczne

Czytaj więcej

Pompy ciepła

Czytaj więcej

Panele fotowoltaiczne

Czytaj więcej

Inwertery/falowniki

Czytaj więcej

Dofinansowanie na fotowoltaikę

Jednym z priorytetów rozwoju sektora elektroenergetycznego jest wzrost udziału OZE w krajowym bilansie paliwowym. Wykorzystanie energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej z promieniowania słonecznego stanowi ważny element zrównoważonego rozwoju państwa. W związku z tym wspieranie rozwoju zielonych źródeł energetycznych odbywa się na poziomie lokalnym w ramach specjalnych rządowych programów finansujących zakup i montaż fotowoltaicznych instalacji. Wśród nich należy przede wszystkim wskazać:

Mój Prąd

Czyste Powietrze

Ulga termomodernizacyjna

Programy te mają charakter ogólnopolski i pozwalają znacznie obniżyć koszty pozyskania na własne potrzeby solarnych mikroinstalacji. Ich beneficjenci mogą otrzymać środki:

 • bezzwrotne w postaci dotacji wypłacanych przez wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
 • zwrotne, jakimi są pożyczki gotówkowe oferowane przez banki komercyjne na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Mieszkańcy Poznania i okolic zainteresowani uzyskaniem dofinansowania zakupu paneli słonecznych na potrzeby użytku własnego mogą skorzystać z fachowych konsultacji naszych doradców energetycznych.