Fotowoltaika dla firm — dlaczego warto w nią inwestować?

Fotowoltaika dla firm — dlaczego warto w nią inwestować?

O przydomowych elektrowniach słonecznych słyszy się już od długiego czasu. To popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz to więcej osób prywatnych. Co jednak z firmami? Czy posiadając własną działalność gospodarczą, warto zainwestować w fotowoltaikę? Jakie zalety posiada to rozwiązanie? Przeczytaj artykuł i sam się przekonaj!

 

Fotowoltaika w skrócie

Fotowoltaika jest procesem, który umożliwia pozyskanie energii elektrycznej ze słońca. To najbardziej podstawowa forma energii, jaką tylko możesz pozyskać. W Polsce rynek energii słonecznej powstał stosunkowo niedawno, jednak obecnie rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością. Decydują się na nie zarówno osoby prywatne, jak i firmy. 

Podstawowym elementem instalacji fotowoltaicznej jest tzw. moduł fotowoltaiczny. Odpowiada on za zmianę energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Niezwykle ważną rolę pełni także falownik, który z kolei kontroluje przepływ energii oraz zmianę wytworzonego prądu stałego na zmienny. Aby instalacja spełniała Twoje potrzeby, musi być odpowiednio dopasowana. Znaczenie ma m.in. miejsce umiejscowienia paneli i możliwości z nimi związane, ilość i rodzaj modułów fotowoltaicznych czy układ dachu. Promienie słoneczne muszą bowiem mieć jak najlepszy dostęp do paneli, aby mogły zapewniać pożądaną ilość energii elektrycznej. 

 

Fotowoltaika — korzyści dla firm

Energia fotowoltaiczna niesie za sobą szereg korzyści dla przedsiębiorstw. Mowa tu przede wszystkim o oszczędnościach. Pozyskiwanie energii ze słońca pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Przekłada się to na zmniejszenie całkowitych wydatków przedsiębiorstwa. Poza tym, istotną zaletą fotowoltaiki dla firm jest również niezależność energetyczna. Firma nie musi martwić się o ewentualne straty związane z przerwami lub ograniczeniami w dostawie prądu, które często występują w czasie modernizacji sieci lub przeciążeń. Wpływa to także na komfort — system jest bowiem bezobsługowy i nie wiąże się z żadnymi kosztami eksploatacji.

Obniżenie kosztów prowadzenia biznesu nie jest jedyną zaletą instalacji fotowoltaicznej. Jest ich znacznie więcej! Mowa tu, chociażby o ograniczeniu emisji CO2 do atmosfery, nawet do minimum. Panele są bezemisyjne, a korzystanie z nich nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków dla środowiska. Kolejną zaletą jest brak hałasu, który występuje np. przy wiatrakach. Obecnie konsumenci przywiązują dużą wagę do ekologii. Nie tylko sami dbają o przyrodę, ale także oczekują tego samego od firm, z których usług korzystają. Marki, które są zaangażowane w ochronę środowiska, są dzięki temu lepiej postrzegane i cenione. A na tym z pewnością Ci zależy!

Firmom instalacje fotowoltaiczne o wiele bardziej się opłacają, niż osobom prywatnym. Przede wszystkim, mają one możliwość odliczenia od dochodu wszelkich wydatków, jakie zostały poniesione w związku z inwestycją w fotowoltaikę. Ponadto powstał program „Energia Plus”, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie na zakup, jak i instalację paneli fotowoltaicznych. 

Mówiąc o korzyściach fotowoltaiki, nie sposób również pominąć 25-letniej gwarancji wydajności! I wcale nie oznacza to, że po upływie tego czasu panele przestaną działać, a jedynie, że ich wydajność będzie niższa. Szacuje się, że nowsze, wysokiej jakości panele mają działać nawet przez 40-50 lat.

 

Passive Instal — dlaczego powinieneś skorzystać z naszych usług?

To, co nas wyróżnia — to przede wszystkim jakość. Wykonywane przez nas instalacje fotowoltaiczne charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Stosujemy podzespoły najlepszych na rynku i certyfikowanych producentów, zakupów dokonujemy wyłącznie u akredytowanych dostawców. Korzystając z naszych usług, nie musisz martwić się o żywotność paneli fotowoltaicznych. Na cały okres gwarancji będzie Ci przysługiwać fachowy i profesjonalny serwis.

Oferujemy Ci kompleksową pomoc. Doradzamy na każdym etapie zakupu instalacji. Chętnie pomożemy w pozyskaniu dofinansowań z rządowych programów, a także w uzupełnieniu wszelkich innych dokumentów i formalności. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. U nas możesz liczyć również na opiekę posprzedażową. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, możesz w każdej chwili do nas zadzwonić! Odpowiemy na pytania i dołożymy wszelkich starań, by rozwiązać Twój problem. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonywać nawet skomplikowane projekty oraz prace montażowe. Żadne wyzwanie nie jest dla nas problemem.

Czy zatem inwestycja w fotowoltaikę jest dobrym pomysłem dla firm? Zdecydowanie tak! Poza wymienionymi wyżej zaletami warto również dodać, iż w ostatnich latach koszty instalacji fotowoltaicznych znacząco spadły, a z kolei ceny energii — ciągle rosną i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Jest więc idealna okazja do tego, by zainwestować w instalację fotowoltaiczną, zapewnić firmie oszczędności, zadbać o środowisko i PR marki!

Dowiedz się więcej o fotowoltaice dla firm z Passive Instal.